Już po raz dziewiąty zorganizowano w kraju akcję „Polska Biega”. Zawsze odbywa się ona w maju, a na starcie staje coraz więcej osób. Do wspólnego biegania przyłączają się zarówno dorośli, jak i dzieci. Wszyscy chcą aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu i prowadzić zdrowy tryb życia. Bieganie jest wspaniałą do tego okazją.
W sobotę 25 maja, w akcji „Polska Biega” wzięli także udział mieszkańcy gminy Krzemieniewo. Nad jezioro w Górznie dotarło 260 biegaczy. Po raz drugi swój udział w biegu zgłosiła grupa pacjentów szpitala rehabilitacyjnego z Górzna. Dla każdej z grup organizatorzy przygotowali inną trasę.
Dorośli mieszkańcy biegli nieopodal jeziora I pokonać musieli 3500 metrów. Dzieci miały do przebiegnięcia 500 metrów tuż obok jeziora. Natomiast najkrótsza trasa wyniosła 100 metrów i przeznaczona była dla pacjentów szpitala.
Wszyscy dobiegli do mety i na zakończenie spotkali się na plaży. Tam czekała na nich gorąca grochówka. Biegacze wzięli też udział w loterii z nagrodami.
Impreza na prawdę się udała. Biegacze nie narzucali zbyt szybkiego tempa biegu, a niektórzy przeszli trasę z kijkami. Najmłodsi mieli sporo radości z rywalizacji i z otrzymanych nagród. Wszyscy obiecali sobie pobiec „z całą Polską” za rok.