W sobotę 18.05.2013r. na obiekcie sportowym „Orlik 2012” w Garzynie odbył się I Turniej Piłki Nożnej klas III-IV Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Krzemieniewo. Organizatorami turnieju byli animatorzy Orlika w Garzynie oraz Szkoła Podstawowa w Garzynie. Celem turnieju była popularyzacja zdrowego trybu życia poprzez uprawianie sportu oraz organizacja czasu wolnego dzieci.
W zawodach uczestniczyły dzieci z Gminy Krzemieniewo oraz Gminy Osieczna. Do rywalizacji o puchar zgłosiło się pięć drużyn: z Drobnina, Belęcina, Pawłowic, Kąkolewa oraz drużyna gospodarzy z Garzyna. W Turnieju rywalizowali zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Pierwszy mecz rozpoczął się o godzinie 9.00, natomiast cała impreza zakończona wręczeniem pucharów, medali, dyplomów, nagród indywidualnych oraz pamiątkowym zdjęciem wszystkich uczestników turnieju trwała do godziny 12.30. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję obserwować zmagania drużyn i nagradzać brawami wszystkie uczestniczące w turnieju zespoły oraz wyróżnionych w imprezie zawodników.
Mecze prowadzone przez dwóch sędziów rozgrywane były systemem każdy z każdym. W klasyfikacji ogólnej najlepszą drużyną okazał się zespół ze Szkoły Podstawowej w Drobninie. Po turnieju przyznano również nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem turnieju został Włodarczyk Mateusz z Drobnina. Tytuł najlepszego obrońcy powędrował do Stankowskiego Kacpra z Pawłowic. Najlepszym napastnikiem został Chwaliszewski Marek z Belęcina. Natomiast tytuł najlepszego zawodnika turnieju przyznany został dla Kowalczyka Dominika z Pawłowic.
Puchary dla zwycięzców, medale, dyplomy oraz nagrody indywidualne ufundowane zostały przez Urząd Gminy w Krzemieniewie. O słodki poczęstunek oraz napój dla każdego zawodnika zadbała Szkoła Podstawowa w Garzynie. Organizatorzy zapewnili również zawodnikom szatnię, miejsce do treningu i rozgrzewki oraz punkt medyczny. Zadbali również o oprawę muzyczną.
W turnieju puchary i medale dla trzech najlepszych zespołów, oraz dyplomy dla wszystkich uczestników wręczone zostały przez Wójta Gminy Krzemieniewo Pana Andrzeja Pietrulę oraz przez Panią Dyrektor Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Garzynie Irenę Grobelną . Piąte miejsce zajęła drużyna z Garzyna, czwarte - Kąkolewo, trzecie - Belęcin, drugie - Pawłowice. Pierwsze miejsce i Puchar Wójta Gminy Krzemieniewo otrzymała drużyna z Drobnina.
I Turniej Piłki Nożnej klas III-IV Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Krzemieniewo został rozegrany w miłej i przyjaznej atmosferze przy sprzyjającej pogodzie.