I Turniej Piłki Nożnej Przedszkolaków o Puchar Pani Dyrektor rozegrany został w sobotę 15.06.2013r. na obiekcie sportowym „Orlik 2012” w Garzynie . Organizatorami turnieju byli: Przedszkole Szkoła Podstawowa w Garzynie oraz animatorzy Orlika. Celem turnieju była popularyzacja piłki nożnej wśród dzieci, popularyzacja zdrowego trybu życia, umożliwienie aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu integracja grup przedszkolnych.

W turnieju uczestniczyły przedszkolaki z grup przedszkolnych „wróbelków” i „motylków”. Do rywalizacji o Puchar Pani Dyrektor zgłosiło się dwudziestu przedszkolaków. W turnieju rywalizowali zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Pierwszy gwizdek zabrzmiał o godzinie 9.00, natomiast cała impreza zakończona wręczeniem pucharów, medali, dyplomów, nagród indywidualnych oraz pamiątkowym zdjęciem wszystkich uczestników turnieju wraz z rodzinami trwała do godziny 11.30. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję obserwować zmagania przedszkolaków i nagradzać brawami wszystkie uczestniczące w turnieju zespoły oraz wyróżnionych w imprezie zawodników.

Mecze prowadzone przez sędziego OZPN Leszno Jakuba Chwaliszewskiego rozgrywane były systemem każdy z każdym. W sumie rozegnano 6 meczy po 8 minut każdy. Zawodnicy podzieleni zostali drogą losowania na cztery grupy: „żółtych”, „zielonych”, „czerwonych”, „niebieskich” i w takiej właśnie kolejności ustawieni zostali od pierwszego miejsca na podium. O miejscu na podium zadecydowała ilość zdobytych punktów. Po turnieju w pierwszej kolejności przyznano nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem turnieju została Viktoria Charter. Tytuł najlepszego obrońcy powędrował do Pauliny Pudliszewskiej. Najlepszym napastnikiem został Hubert Kubasik.

Puchary dla zwycięzców, medale, dyplomy dla drużyn ufundowane zostały przez Urząd Gminy w Krzemieniewie. Przedszkole Szkoła Podstawowa w Garzynie zadbała o słodki poczęstunek oraz napój i dyplom dla każdego zawodnika . Organizatorzy zapewnili również przedszkolakom szatnię, miejsce do treningu i rozgrzewki oraz punkt medyczny. Zadbali również o oprawę muzyczną.

W turnieju puchary i medale dla zespołów, oraz dyplomy dla wszystkich uczestników wręczone zostały przez Panią Dyrektor Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Garzynie Irenę Grobelną .

I Turniej Piłki Nożnej Przedszkolaków o Puchar Pani Dyrektor został rozegrany przy wymarzonej pogodzie a dopingowani przedszkolacy przez całe rodziny doskonale bawili się na boisku .