Już po raz dziesiąty zorganizowano w kraju akcję „Polska Biega”. Zawsze odbywa się ona w maju, a na starcie staje coraz więcej osób. Do wspólnego biegania przyłączają się zarówno dorośli, jak i dzieci. Wszyscy chcą aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu i prowadzić zdrowy tryb życia. Bieganie jest wspaniałą do tego okazją.

W piątek 23 maja, w akcji „Polska Biega” wzięli także udział mieszkańcy gminy Krzemieniewo. Nad jezioro w Górznie dotarło około 300 biegaczy. Po raz trzeci swój udział w biegu zgłosiła grupa pacjentów szpitala rehabilitacyjnego z Górzna. Dla każdej z grup organizatorzy przygotowali inną trasę.

Dorośli mieszkańcy biegli nieopodal jeziora I pokonać musieli 3500 metrów. Dzieci miały do przebiegnięcia 500 metrów tuż obok jeziora. Natomiast najkrótsza trasa wyniosła 100 metrów i przeznaczona była dla pacjentów szpitala.

Wszyscy dobiegli do mety i na zakończenie spotkali się na plaży. Tam czekała na nich kiełbasa z grilla z bułką, a dla chętnych którzy chcieli sami usmażyć kiełbasę, rozpalono ognisko w wigwamie. Biegacze wzięli też udział w loterii z nagrodami.

Impreza na prawdę się udała. Biegacze nie narzucali zbyt szybkiego tempa biegu, a niektórzy przeszli trasę z kijkami. Najmłodsi mieli sporo radości z rywalizacji i z otrzymanych nagród. Wszyscy obiecali sobie pobiec „z całą Polską” za rok.