W dniach, 30.05-01.06.2014 roku w Insbruku (Austria) odbył się Turniej Rankingowy Światowej Federacji Taekwondo Olimpijskiego G-1.
Na starcie stanęło około 1700 zawodników i zawodniczek z 67 państw.
Nasz klub reprezentowało troje zawodników:
Zuzanna Piętka i Natalia Kubiaczyk (sekcja w Pawłowicach) oraz
Wiktor Mikołajczak (sekcja w Buczu)
Bardzo dobrze spisali się Zuza i Wiktor zdobywając w swoich kategoriach wiekowych punkty do rankingu.
W sobotę walczył Wiktor Mikołajczak w kategorii junior, waga -48 kg i zajął V miejsce.
W 1/16 pokonał zawodnika z San Marino, a w ćwierćfinale przegrał z reprezentantem kadry narodowej Francji, medalistą Mistrzostw Europy. Jego miejsce cieszy tym bardziej, że jest to jego pierwszy rok startów w kategorii junior (15-17 lat).
Również w sobotę walczyła Natalia Kubiaczyk w kategorii kadet (13-14 lat) waga -44 kg.,dla której był to pierwszy start na tak prestiżowym turnieju. Niestety uległa w pierwszej walce zawodniczce z Niemiec.
W niedzielę walczyła Zuzanna Piętka, która zajęła V miejsce w kategorii senior waga -73 kg.
W 1/16 pokonała zawodniczkę z Horwacjii, Ivanę Bosnjak. W ćwierćfinale uległa aktualnej Mistrzyni Olimpijskiej z Londynu reprezentantce Serbii, Milicy Mandic.
Start Zuzi i Wiktora uważam za bardzo udany biorąc pod uwagę rangę zawodów i liczbę startujących zawodników. Także ich postawa w trakcie walk z bardziej doświadczonymi i utytułowanymi zawodnikami pozwala pozytywnie patrzeć w przyszłość. Sami zawodnicy również zdobywają cenne doświadczenie i obycie w walce tak potrzebne w tym sporcie a także motywację do dalszej pracy.
Był też czas na zwiedzanie miasta i okolic Insbruka. Podczas zwiedzania właściciel jednej z restauracji, sympatyk Taekwondo podarował Zuzi oryginalną koszulkę Roberta Lewandowskiego z Borusji Dortmund.
Wyjazd na zawody był możliwy dzięki dofinansowaniu Urzędu Gminy Krzemieniewo oraz Powiatu Wolsztyńskiego i Urzędu Gminy Przemęt.