Twardogóra

W dniach 13-14 marca zawodnicy klubu BUKOS Belęcin wzięli udział w Pucharze Przedwiośnia, który odbył się w Twardogórze. W sobotę były rozegrane dwa biegi: na dystansie klasycznym oraz pierwszy w tym sezonie bieg nocny. W biegu klasycznym kolejne miejsca zajęli: Patryk Bolewicz i Dominik Wels -3 miejsce, Agata Szymoniak, Piotr Klimkowski oraz Hanna Klimkowska – 5 miejsce, natomiast w biegu nocnym zwyciężył Dominik Wels, a Damian Jureczka zajął 3 miejsce. W niedzielę odbył się bieg sztafetowy, w którym sztafety w składzie Piotr Klimkowski, Darek Krawczyk i Marcin Smektała, jak i sztafeta Patryk i Dominik Bolewicz wraz z Mikołajem Dubicki, zajęły 2 miejsce, a Patrycja i Agata Szymoniak wraz z koleżanką z Leszna wywalczyły 3 miejsce. Był to pierwszy start naszych zawodników w tym sezonie i już powalczyli czołowe miejsca w sowich kategoriach. Oby tak dalej.

Hiszpania

29 marca trójka zawodników z Belęcina: Hanna Klimkowska, Patryk Bolewicz i Dominik Wels wyjechali do Hiszpanii, gdzie mieli trenować na mapach treningowych tegorocznych Mistrzostw europy Juniorów oraz wziąć udział w Mistrzostwach Hiszpanii. Wyjazd ten okazał się pełen niespodzianek jednak ostatecznie zawodnikom udało się dobrze pobiec i dokładnie poznać tamtejsze tereny. Zawody odbyły się w Moralzarzal opodal Madrytu. Składały się z 4 etapów. Najlepsze miejsca jakie udało się wywalczyć naszym zawodnikom to: w biegu klasycznym: Dominik 8, Patryk 14, w biegu sprinterskim Hania 8 miejsce, Patryk 20, Dominik 22, natomiast w biegu średniodystansowym zwyciężyła Hania, a Patryk wywalczył 14 pozycję. W drodze powrotnej czekając na samolot zawodnicy mieli okazję podziwiać uroki nadmorskiego miasta Reus w pobliżu Barcelony.