W dniach 5-7 czerwca w Sztutowie odbyły się Mistrzostwa Polski w BnO dla dzieci (czyli Puchar Najmłodszych). Zawody te corocznie rozgrywane są w 5 kategoriach wiekowych od 10 do 14 lat, osobno dla chłopców i dziewcząt. W pierwszym dniu imprezy rozegrano bieg na dystansie klasycznym. Niemały sukces odniósł w tym biegu zawodnik BUKOS-u – Dawid Siniecki, który zdobył brązowy medal w M 13. Dobrze w tym biegu zaprezentował się również Patryk Smektała zajmując 7 miejsce w kategorii M 12, natomiast Konrad Wolny zajął niezłe – 18 miejsce w tej samej kategorii. Miejsca dziewcząt to: 15 miejsce Klaudii Smektały w K 14, 16 miejsce Weroniki Marciniak oraz 23 Lidii Mejzy w K 13.
Drugi dzień zmagań wypełnił bieg sztafetowy. Niestety spora grupa zawodników większości klubów popełniła błędy, potwierdzając niewłaściwy punkt kontrolny i tym sposobem straciła szanse na dobre miejsca, m.in. nasza sztafeta dziewcząt, która walczyła o miejsce na podium.
W niedzielę odbył się bieg sprinterski. Najlepiej w tym biegu spisali się: Konrad Wolny – 16 miejsce w M12, 18 miejsce Klaudia Smektała K 14 i Weronika Marciniak K 13.
W zawodach brało udział 38 klubów i ponad 400 zawodników z różnych stron Polski.