W dniach 23-25 października br. odbyły się w Puławach Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (12-14 lat) w Taekwondo Olimpijskim. Na starcie stanęło blisko 370 zawodniczek i zawodników z 59 klubów z Polski. Nasz Klub reprezentowało 5-cioro zawodników:
Tomasz Firlej – sekcja Przemęt,
Lena Małecka – sekcja Leszno,
Mikołaj Turkowiak – sekcja Zbarzewo
Paulina Bieniek i Jakub Stachowiak – sekcja Pawłowice.
Podczas dwudniowych zmagań zawodnicy zdobyli cztery medale a byli to:
Złoty medal i tym samym tytuł Mistrza Polski zdobył Tomasz Firlej w konkurencji dwuboju technicznego.
Srebro i brąz zdobyła Paulina Bieniek, srebro w konkurencji dwuboju technicznego oraz brąz w konkurencji walki sportowej.
Brązowy medal zdobyła Lena Małecka w konkurencji walki sportowej.
Jak dodaje trener Damian Sadowski: „ogromny sukces jest wynikiem ciężkiej pracy i cieszy tym bardziej, że zawodnicy, którzy startowali w zawodach są z najmłodszego rocznika wśród juniorów młodszych i tym samym przed nimi jeszcze 2 lata startów w tej kategorii wiekowej. Poza tym w każdej kategorii w dwuboju technicznym mieli do pokonania ponad 30 konkurentów. Jeśli chodzi o walki to Paulina Bieniek musiała stoczyć w niedzielę pięć walk, aby zdobyć medal”.

Dzięki tak wspaniałej postawie Paulina Bieniek najprawdopodobniej zostanie powołana do
Kadry Narodowej Juniorów Młodszych na rok 2016 (co spowoduje możliwość wyjazdu na turnieje rangi G ze środków Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego).

Zawodnicy zdobyli 26 punktów we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży.

Zapraszamy na treningi Taekwondo Olimpijskiego do Sali Sportowej Zespołu Szkół w Pawłowicach we wtorki i piątki od godz. 18.00 19.30. Więcej informacji pod numerem telefonu 512090762.