Ponownie możemy być dumni z postawy młodych piłkarzy GKS-u Krzemieniewo.

Na koniec 2015 roku podopieczni Sebastiana Niedzieli wygrali prestiżowy turniej o „Złotą Podkowę Racotu” w kategorii rocznika 2004 i młodsi, czym sprawili sobie i swoim sympatykom piękny prezent świąteczny.
W trakcie zawodów nasi piłkarze pozostawili w pokonanym polu silne ekipy z Leszna – Młodą Polonię Astromal i Football Academy.

– Trzeba przyznać, iż startowaliśmy w tym turnieju w gronie faworytów, choć mocnych ekip nie brakowało. Warto dodać, iż do fazy pucharowej weszliśmy z najsilniejszej grupy, a najlepszym strzelcem imprezy został nasz piłkarz, utalentowany Szymon Bartlewicz ze Świerczyny – mówi trener Niedziela.

Był to jednak dopiero początek sukcesów tej drużyny. Nasi piłkarze po raz kolejny biorą udział w rozgrywkach Grand Prix Powiatu Gostyńskiego. W miesiącu styczniu rozegrali dwa turnieje tego cyklu. W imprezie rozgrywanej w Gostyniu zajęli 3. miejsce, a w Piaskach byli już najlepsi, odnosząc komplet zwycięstw. Przed nimi kolejne turnieje tego cyklu, w których przypadnie im również rola gospodarza. Póki co, w klasyfikacji generalnej są na pierwszym miejscu wspólnie z chłopakami z Ludwinowa.

Jakby tego było mało, piłkarze trenera Niedzieli wzięli udział w dwudniowym turnieju Remes Cup, w którym - w kategorii rocznik 2003 – gdzie przyjechaliśmy z chłopakami z rocznika 2004 i młodszymi, zajęli 3. miejsce. W kolejnym dniu tego turnieju, w kategorii rocznik 2005, zajęli ostatecznie 2. miejsce, a najlepszym strzelcem imprezy został nasz Krzysiu Janiszewski z kilkunastoma zdobytymi bramkami.

Młodzi „Giekaesiacy” wzięli jeszcze udział w Halowych Mistrzostwach OZPN-u w kategorii „Młodzik”, które rozegrano w Gostyniu. W imprezie tej starowała również ekipa MTS-u Pawłowice, którą prowadził Patryk Rozwalka. Niestety, po dzielnych bojach, żadna z naszych ekip nie wyszła ze swojej grupy, choć MTS-owi zabrakło do tego naprawdę niewiele. Los sprawił, iż nasze drużyny spotkały się w walce o 5. miejsce. Derbowy pojedynek zakończył się wygraną GKS-u 3:0. Dodajmy jeszcze, iż wśród najlepszych strzelców imprezy znalazł się Michał Niedziela z GKS-u.

- Chcemy grać jak najwięcej. Byłoby fantastycznie, trafić na jeszcze jakiś większy turniej i uczyć się od najlepszych. A później trzeba to wszystko przenieść na boisko – podsumowuje Sebastian Niedziela.

Tekst: Damian Marciniak
Foto: Rodzice / Facebook