W dniach 6-16.08.2016 roku, 11 osobowa ekipa Klubu Sportowego KUK-SON Pawłowice przebywała na obozie sportowym w Darłówku. W obozie uczestniczyło ponad 120 zawodników z 11 klubów oraz 10 osobowa grupa z klubu TKD TIGER WALTHAM CROSS z Londynu.
Zawodnicy byli podzieleni na 4 grupy zaawansowania. Poza tym w trakcie obozu realizowano program szkoleniowy Kadry Wojewódzkiej Juniorów Młodszych oraz Kadry Wojewódzkiej Młodzików, który prowadził trener Damian Sadowski oraz trener Piotr Wesołek. W gronie tym znalazło się 8 zawodników naszego klubu.
Podczas 11dni obozowych zawodnicy z grupy III i IV rozpoczęli przygotowania do ważnych zawodów:
Juniorzy i Juniorzy Młodsi przygotowują się do Pucharu Świata rangi G-1, który odbędzie się w Warszawie w dniach 16-18.09.2016 roku,
Młodzicy przygotowują się do Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, które odbędą się w dniu 02.10.2016 roku i jest tym samym ostatnim turniejem w rywalizacji współzawodnictwa sportu dzieci i młodzieży.
Trzy treningi dziennie w ramach szkolenia oraz dodatkowe zajęcia z psychologii walki sportowej i taktycznego zachowania na macie sprawiły iż Nasi zawodnicy po przepracowanym na treningach w Lesznie miesiącu lipcu, bardzo mocno weszli nowy sezon startów. Było to widoczne zwłaszcza podczas kończących obóz sparingów, gdzie każdy zawodnik stoczył po 5-6 walk punktowanych.
Pomimo tak wielkiego wysiłku znalazł się także czas na dobrą zabawę, kąpiel w morzu i odnowę biologiczną w parku wodnym. Dodatkową atrakcją był oczywiście chrzest na wilka morskiego, w którym brało udział ponad 60 zawodników, którzy po raz pierwszy byli na obozie. Była też okazja do podszlifowania języka angielskiego.
Udział naszych zawodników w obozie sportowym w Darłówku był możliwy dzięki dofinansowaniu z Urzędu Gminy Krzemieniewo, Urzędu Gminy Przemęt oraz Starostwa Powiatowego w Wolsztynie i oczywiście środków z Ministerstwa Sportu w ramach szkolenia Kadr Wojewódzkich.