W dniach 16-18.09.2016 roku odbył się w Warszawie Puchar Świata rangi G-1 w Taekwondo Olimpijskim POLISH OPEN –WARSAW CUP 2016. Na starcie stanęło około 800 zawodników i zawodniczek z 42 państw. W tym gronie znalazła się 7 osobowa ekipa Klubu Sportowego „KUK-SON” Pawłowice. Podczas dwudniowych zmagań zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: junior młodszy (12-14 lat), junior (15-17 lat)) oraz w kategorii senior.
W pierwszym dniu zawodów rywalizowało 4 zawodników naszego klubu:
Lena Małecka, Paulina Bieniek, Natalia Kubiaczyk i Tomasz Firlej.
Najlepiej spisała się Paulina Bieniek, która zdobyła brązowy medal w kategorii junior młodszy waga do 44 kg.
Równie udany start, choć nie zakończony zdobyciem medalu zaliczyła Lena Małecka w kategorii junior młodszy, waga do 37 kg, która w ćwierćfinale po bardzo wyrównanym pojedynku zakończonym remisem 4:4, w rundzie dodatkowej przegrała tzw. złotym punktem z późniejszą zdobywczynią złotego medalu zawodniczką z Niemiec, co dało jej ostatecznie miejsce V-VIII.
Natalia Kubiaczyk i Tomasz Firlej odpadli w walkach eliminacyjnych.
Natomiast w niedzielę do boju ruszyło troje zawodników: Zuzanna Piętka, Jakub Stachowiak i Wiktor Mikołajczak.
W drugim dniu zmagań odrobiny sportowego szczęścia zabrakło najbardziej utytułowanej zawodniczce klubu Zuzannie Piętka, która startowała w kategorii seniorów. Po bardzo zaciętej i wyrównanej walce w ćwierćfinale uległa zawodniczce z Belgii stosunkiem punktów 8:7 i ostatecznie uplasowała się na miejscu V-VIII.
Jakub Stachowiak przegrał ćwierćfinałową walkę z zawodnikiem z Białorusi, a Wiktor Mikołajczak odpadł w walkach eliminacyjnych.
Wyjazd na zawody był możliwy dzięki wsparciu z Urzędu Gminy Krzemieniewo oraz Urzędu Gminy Przemęt a także sponsora: Wytwórni Lodów i Artykułów Spożywczych Michał Młynarczyk w Lesznie.
Wszystkich chętnych zapraszamy na treningi do Pawłowic w sali sportowej Zespołu Szkół we wtorki i piątki od godz. 18-19.30.