W dniu 25 lipca 2010 r. w Pawłowicach przy ul. Wielkopolskiej został rozegrany I turniej Plażowej Piłki Siatkowej „O PUCHAR SOŁTYSA”, którego celem było upowszechnianie aktywnego wypoczynku wśród mieszkańców wsi Pawłowice i okolic, popularyzacja Plażowej Piłki Siatkowej. Do rozgrywek zgłosiło się 14 dwuosobowych drużyn tak duża ilość drużyn może tylko cieszyć o popularności tej dyscypliny. Po zaciętych grach w eliminacjach do finału weszły 3 drużyny;
1. Bracia - Marcin i Michał Rosadzinscy;
2. Sąsiedzi - Krystian Drewniak i Mateusz Połczyk;
3. Kuzyni - Mariusz Katarzyński i Michał Bożek;
Finał wygrali bracia Marcin i Michał Rosadzinscy zdobywając Puchar Sołtysa, drugie miejsce przypadło kuzynom Mariuszowi Katarzyńskiemu i Michałowi Bożkowi, otrzymali statuetkę siatkarza, trzecie miejsce zdobyli sąsiedzi Krystian Drewniak i Mateusz Połczyk, otrzymali statuetkę siatkarza.
Gratulację i podziękowania należą się wszystkim zawodnikom a w szczególności zwycięzcom. Szczególne podziękowania kieruję do sędziego zawodów pana Hieronima Kmiecika, który sędziował wszystkie spotkania oraz sekretarzowi zawodów panu Markowi Nowakowi, który bardzo skrupulatnie prowadził dokumentację zawodów. Dziękuję mieszkańcom Pawłowic i okolicznych miejscowości, którzy razem z nami bawili się i kibicowali swoim drużynom.
Po zakończeniu zawodów Sołtys wsi Pawłowice Stanisław Żabicki wręczył zwycięzcom Puchar i Statuetki siatkarzy oraz upominki dla wszystkich zawodników. Dziękuję sponsorom, dzięki którym można było wszystkim zawodnikom wręczyć upominki. Dziękuję Instytutowi Zootechniki za możliwość korzystania z energii elektrycznej, dziękuję opiekunom boiska za jego przygotowanie.
Mam nadzieję że w roku następnym zorganizujemy następne zawody.


Z wyrazami szacunku

SOŁTYS

Stanisław Żabicki