Uczniowie z Zespołu Szkół w Nowym Belęcinie uczestniczyli w Wielkopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w sztafetowym biegu na orientację. 2 czerwca zawodnicy z poszczególnych szkół biegali po Hipodromie w Poznaniu.
Jako pierwsze startowały sztafety szkół podstawowych. Wśród chłopców belęcińska sztafeta w składzie: Piotr Klimkowski, Dariusz Krawczyk oraz Denis Bolewicz zajęła III miejsce.
Następne startowały szkoły gimnazjalne. Zespół chłopców w składzie: Mikołaj Dubicki, Krystian Skorupka i Patryk Bolewicz po bardzo zaciętej walce ze sztafetą Moch zajął II miejsce. Sztafeta dziewcząt w składzie: Natalia Idczak, Karolina Stachowiak i Milena Świt zajęła IV miejsce.
Na uwagę zasługuje fakt, iż niektórzy zawodnicy BUKOS-u to absolwenci naszej szkoły, którzy obecnie reprezentują IILO w Lesznie. Nie dając szans przeciwnikom, męska sztafeta w składzie: Hanna Klimkowska (start dziewczyny w męskiej sztafecie jest dozwolony), Mateusz Dubicki i Dominik Wels wywalczyła złoto.
W trakcie igrzysk miał miejsce FESTYN SPORTOWY z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez Szkolny Związek Sportowy „WIELKOPOLSKA” ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.
Orientalistom szkoły w Nowym Belęcinie gratulujemy tak dobrego występu na finale wojewódzkim i życzymy dalszych sportowych sukcesów!