Obóz Bieszkowice
Od 25 do 30 kwietnia zawodnicy z Belęcińskiego Klubu Orientacji Sportowej przebywali na obozie w Bieszkowicach w okolicach trójmiasta. Obóz ten miał na celu poprawienie techniki czytania mapy i orientacji w terenie. Uwieńczeniem obozu był wyjazd na Grand Prix Mazowsza, które rozpoczęło się biegiem klasycznym w sobotę 1 maja. Tygodniowe trenowanie zaowocowało: Hanna Klimkowska i Dominik Wels zwyciężyli w swoich kategoriach wiekowychi. Następnego dnia rywalizacja rozgrywana była na dystansie średniodystansowym, gdzie rezultaty były następujące Patryk Bolewicz i Hanna Klimkowska 3 miejsca. Ostatnim etapem był skrócony klasyk, który był biegiem handicapowym, czyli zawodnicy którzy po dwóch etapach zajmowali pierwsze miejsca wyruszali do lasu jako pierwsi, następni zawodnicy startowali w takim odstępie czasowym, jaki wynosiła strata do pierwszego. Kolejność zawodników w ogólnej klasyfikacji była taka jak zawodnicy przybiegali na metę, tak więc Hania wygrała rywalizację w K-18, Dominik ukończył na 2, minimalnie przegrywając złoto, natomiast Patryk ukończył zawody na 5 miejscu.

Grand Prix Województwa Lubuskiego
Ten jednodniowy-sobotni wyjazd zaplanowany został z myślą o kategoriach K/M-16, która to w lipcu w okolicach Dychowa będzie startować w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Zawody te nie były najwyższych lotów z powodu map liczących około 15 lat, jednak pozwalały one zapoznać się z charakterystyką terenu. Naszym zawodnikom udało się również wywalczyć kilka czołowych miejsc:
1 miejsce: Hanna Klimkowska, 2 miejsce: Marcin Smektała i Patryk Bolewicz, 5 mijesce: Julia Picz i Marcin Kowalski, 6 miejsce: Izabela Chwaliszewska i Damian Jurdeczka.

KMP
W dniach 15-16 maja w okolicach Ostródy odbyła się wiosenna runda Klubowych Mistrzostw Polski, które były eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Bardzo dobrze poszło naszym juniorom w biegu sztafetowym, ponieważ obydwie drużyny zakwalifikowały się do finału OOM. Były to sztafety w składzie: Drużyna 1: Patryk Bolewicz, Mikołaj Dubicki, Krystian Skorupka, Drużyna 2: Damian Jurdeczka, Dominik Bolewicz, Marcin Kowalski. Warto zaznaczyć, że warunki były bardzo ciężkie, ponieważ padał rzęsisty deszcz i panowała gęsta mgła tak więc widoczność w lesie była bardzo ograniczona. Kolejnego dnia już z mniejszą ilością deszczu zawodnikom przyszło zmierzyć się z trudami biegu klasycznego, czyli długiego. Trasy były bardzo wymyślne, a drogi czy tez ścieżki na trasie były bardzo rzadkim widokiem, więc zawodnikom przyszło przedzierać się do punktów przez gęste zarośla. Miejsca jakie udało się zająć zawodnikom z Belęcina to: w biegu klasycznym: 4 miejsce Dominik Wels, 7 miejsce Patryk Bolewicz i 9 miejsce Piotr Klimkowski, natomiast w biegu sprinterskim 1 miejsce Hanna Klimkowska, 6 miejsce Patryk Bolewicz. Warto zaznaczyć, że bieg sprinterski był biegiem eliminacyjnym do Mistrzostw Europy Juniorów.

Baltic Cup
W dniach 21-23 marca w okolicach trójmiasta odbył się Puchar Bałtyku. Zawody te składały się z trzech etapów, z których każdy był biegiem eliminacyjnym do Mistrzostw Europy Juniorów, które odbędą się w Hiszpani na początku lipca. Klub LKO Leszno reprezentowało tam 4 zawdników, wszyscy z Belęcina. Zawody można zaliczyc do udanych ponieważ po raz pierwszy w tym sezonie pogoda dopisała i zawodników nie dopadł deszcz, świeciło piękne słońce i start w takich zawodach był czystą przyjemnościa. Miejsca jakie w poszczególnych etapach zajęli nasi zawodnicy to: Hanna Klimkowska – 3 (średni), 1 (klasyk), Patryk Bolewicz 10 (średni), 7 (klasyk), Mikołaj Dubicki 13 (średni), Dominik Wels - 4 (klasyk) i 7 (klasyk).

WIMS
W środę 2 czerwca w okolicach Poznania odbył się finał Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w sztafetowym Biegu na Orientację. Bardzo dobrze spisali się tam uczniowie Zespołu Szkół w Nowym Belęcinie oraz absolwenci, którzy reprezentowali II LO w Lesznie. Drużyny składały się z 3 osób, po jednej drużynie w szkołach podstawowych i gimnazjach. Miejsca jakie zajęli uczniowie belęcińskiej szkoły to:
2 miejsce w kategorii chłopców w szkołach gimnazjalnych w składzie:
- Mikołaj Dubicki
- Krystian Skorupka
-Patryk Bolewicz
3 miejsce chłopcy w kategorii szkół Podstawowych w składzie:
-Piotr Klimkowski
- Dariusz Krawczyk
- Denis Bolewicz
3 miejsce dziewcząt w kategorii szkół gimnazjalnych w składzie:
-Milena Świt
-Natalia Idczak
-Karolina Stachowiak
Świetnie zaprezentowała się sztafeta II LO w Lesznie, której reprezentanci mieszkają w Belęcinie. W skład drużyny wchodzili Hanna Klimkowska, Mateusz Dubcki i Dominik Wels, którzy mimo posiadania dziewczyny w sztafecie pokonali wszystkich rywali i zajęli pierwsze miejsce w kategorii chłopców szkół ponad-gimnazjalnych zdobywając w ten sposób tytuł mistrzów wielkopolski. Na zwycięzców czekały medale, pamiątkowe koszulki oraz słodkie upominki.Mistrzostwa Polski
W dniach 11-13 czerwca w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Polski w biegu na orientację. W piątek rozgrywany był bieg sprinterski w którym bardzo dobrze pobiegli zawodnicy z Belęcina: Hanna Klimkowska wywalczyła srebrny medal, natomiast Dominik Wels brązowy. Następnego dnia mimo nadziei na jeszcze lepszy wynik nie udało się powtórzyć sukcesu z biegu sprinterskiego i ostatecznie Hania zajęła 4 miejsce, a Dominik 10 miejsce.